• Miks peaksin ostma koolituse LT Koolitustelt?

Olen iseõppinud analüütik ja kuigi olen käinud ka erinevatel erialastel koolitusel, siis leian, et kõige rohkem olen omandanud just töö käigus katsetades ja lahendusi otsides. Annan edasi teadmisi, mida reaalselt tööelus vaja on ning katan teemad loogilises järjekorras. Usun, et on suur vahe koolitajatel, kes õppekava vaid raamatu järgi paika pannud on ning koolitajatel, kes reaalselt igapäevaselt andmetega töötavad. Tunnen, et minu tööl on kõige sügavam mõte just siis, kui saan teisi õpetada ning nende edule ja arengule kaasa aidata.

 • Mis on SQL ja milleks seda kasutatakse?
Kõige lihtsamalt öeldes on SQL struktuurpäringukeel (Structured Query Language), mille abil otsitakse andmebaasist andmeid. Mida enam ettevõtted digitaliseeruvad, seda rohkem tekib nende tegevuse käigus andmeid. Enamus ettevõtetest kasutavad andmete haldamiseks andmebaase, mida võib ette kujutada kui elektroonilisi arhiive.
 • Miks on oluline SQLi õppida?
Arvatakse, et 90% maailmas eksisteerivatest andmetest on tekkinud viimase paari aasta jooksul. Öeldakse isegi, et "Data is the new oil" ning ettevõtte suutlikkus tegevuse käigus tekkinud andmeid enda huvides õigesti ära kasutada on väga suur väärtus. Kuna andmete hulk kasvab meeletu kiirusega, siis on aina enam vaja inimesi, kes oskaks nendes orienteeruda. Tehnilised teadmised on väärtuslikud ja annavad tööturul olulise eelise ning võimaluse teenida keskmisest kõrgemat palka.  SQLi oskusega töötajad on ettevõttele oluline väärtus ning osavatest analüütikutest on tööturul pidevalt puudus.
 • Kes kasutavad oma töös SQLi?
Eelkõige analüütikud, kes võivad olla näiteks finants- ja IT-osakonnas, kuid ka turunduses, müügis või tootearenduses. SQLi oskamine annab eelise ka kontrolleritele, müügijuhtidele, raamatupidajatele, tootejuhtidele, turundusinimestele, projektijuhtidele, tarkvara arendajatele ja testijatele ning paljudele teistele, kes andmetega kokku puutuvad. 
 • Miks on e-koolitus hea?

Saate koolituse läbida endale sobiva tempoga. Et oleks põhjust end pisut ka tagant sundida, siis kaotab kasutaja kursusele ligipääsu registreerimisest 120 päeva ehk 4 kuu möödumisel. E-koolitusel saate rahulikult ise asja kallal nokitseda ega pea muretsema teistest mahajäämise pärast.

 • Mida ja kuidas ma SQLi e-koolitustel õpin?

Koolitus on jaotatud 10 õppemooduliks. Igas moodulis on tekstiline materjal, abistavad videod, valikvastustega test ja automaatkontrolliga ülesanded. Järgmine moodul avaneb juhul, kui test on sooritatud positiivsele tulemusele (90%) ning lahendatud on kõik ülesanded. Koolituse läbimiseks tuleb sooritada lõputest ja lõputöö ning selle tõestuseks saate tunnistuse. Täpsema õppekava ja väljundid leiate iga koolituse lehelt. 

 • Kuidas toimub e-koolitusele ligipääsu saamine?
Maksimaalselt kahe päeva jooksul peale makse laekumist LT Koolitused OÜ pangakontole saabub Teile e-mail edasiste juhiste ja kursuse salasõnaga. Koolitusele registreerimiseks on vajalik endale teha kasutajakonto Moodle'i e-õppekeskkonda. Juhised konto loomiseks leiate samast e-kirjast.
 • Mis juhtub, kui ma e-koolitusega hakkama ei saa?

Igas õppemoodulis on lisaks materjalile ka abistavad videod ning teste ja ülesandeid on võimalik esitada piiramatu arv kordi. Koolituse teemad on loogilises järjestuses ega tohiks kellelegi ülejõu käivaid raskusi valmistada. Koolituse on edukalt läbinud testkliendid, kellel puudusid eelnevad SQLi-alased teadmised. Hätta jäädes on alati võimalus ka koolitajaga kirja teel ühendust võtta.

 • Miks ma ei võiks võtta tasuta koolitust saitidelt nagu Udemy või Coursera?

Absoluutselt võite. Need on suurepärased leheküljed ning olen ka ise sealt üht-teist õppinud, kuid kui tunnete end kindlamana eestikeelses õppekeskkonnas ning soovite koolituse läbimise kohta tunnistust, siis soovitan läbida koolitus siin. SQL ise on küll ingliskeelne, kuid usun, et algajal on materjali tunduvalt lihtsam omandada enda emakeeles.

 • Kuidas saan kindel olla, et koolitus on asjalik ja oma raha väärt?
LT Koolitused OÜ on positiivselt läbinud Eesti Hariduse Kvaliteediagentuuri kvaliteedihindamise õppekavarühmas andmebaaside ja võrgu disain ning haldus. Lisaks kogun osalejatelt tagasisidet, et kursusi vajadusel täiendada. Loe ka teiste poolt jäetud tagasisidet.
 • Kas koolituse maksumuselt saab tulumaksu ka tagasi?
Jah, õppijal on võimalik saada tulumaksutagastust kulutatud summadelt vastavalt Tulumaksuseadusele. Siin tasub tähele panna, et koolituse eest tasujaks peab sellisel juhul kindlasti olema eraisik ehk koolitusel osaleja ise.
 • Kuidas osaleda koolitusel Töötukassa kaudu?
NB! Alates märtsist 2024 ei rahasta Töötukassa e-koolitustel osalemist!
Töötukassa kaudu koolitusel osalemiseks tuleb eelnevalt osalemine oma konsultandiga kokku leppida ning seejärel registreeruda koolitusele kas e-Töötukassas või saates osalemissoovi koos oma nime ning isikukoodiga aadressile info@ltkoolitused.ee.
 • Kas SQLi koolitust on võimalik ka oma ettevõttesse tellida?
Jah, viin läbi nii SQLi kui ka Tableau töötubasid, kus osalejad saavad uusi teadmisi kinnistada praktiliste ülesannete lahendamise käigus. Õppekava koostan siis juba vastavalt ettevõtte ja osalejate tasemele ja vajadustele. Koolituse tellimiseks võta minuga ühendust aadressil info@ltkoolitused.ee.